Tiyatroda Taciz Skandalı

Birçok sektörde olduğu gibi tiyatroda da taciz olayları tacize uğrayanların açıklamalarıyla ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medya hesabından bir yazı paylaşan Ayşe isimli tiyatro oyuncusu Tiyatro Medresesi ve Seyyar Sahne'de eğitim veren ve rejisörlük yapan Celal Mordeniz'in kendisini taciz ettiğini açıkladı. 


Bu açıklamanın ardından twitter üzerinden Hatice Köseali'de Ayşe Hanım'ın açıklamalarına destek verdi ve kendisinin de aynı kişi tarafından taciz edildiğini anlattı.


Bir başka yorum da Meral Harmancı'dan geldi. Twitter üzerinden yaşadıklarını yazan Meral Harmancı da Celal Mordeniz tarafından psikolojik şiddete maruz kaldığını açıkladı.


Sosyal medya gündemine bomba gibi düşen olayın ardından birçok tiyatro ve tiyatro oyuncusu taciz edilen oyunculara destek mesajları yazmaya başladı. Olayların büyümesinin ardından Tiyatro Medresesi ve Seyyar Sahne ekibinde görev alan Erdem Şenocak ve Nesrin Uçarlar yaşananları  anlattılar ve Tiyatro Medresesi ile Seyyar Sahne'den ayrıldıklarını bildiren bir yazı yayınladılar.
Açıklamalar birbiri ardına gelirken tacize ve psikolojik şiddete maruz kalan tiyatro oyuncularına sosyal medyada destek artıyor. Tiyatro BeReZe de bir açıklama yaparak bugünden itibaren Tiyatro Medresesi ve Seyyar Sahne ile çalışmayacaklarını açıkladı.