Tiyatronet ile Tiyatro Oyunları Dijital Platformda

Pandemi nedeniyle yasaklara takılan özel tiyatrolar hem ekonomik sorunlarla boğuştu hem de seyircisi ile kavuşamadığı için sıkıntılar yaşadı. Sahnesini açamayan özel tiyatrolar alternatif çözümler bulmak için harekete geçti.

Bu çözümlerden birini de yeni yılın ilk günlerinde kurduğu dijital tiyatro alanı ile KATS Sahne oldu. tiyatoranet.com internet sitesini kuran KATS ekibi, birbirinden keyifli tiyatro oyunlarını uygun fiyatlarla seyircisi ile buluşturmaya başladı. 

Onur Şenay'ın öncülüğünde kurulan tiyatoranet.com internet sitesinin Gayretttepe'de bulunan KATS Sahne'de yapılan tanıtımına Yasemin Yalçın, İlyas İlbey ve Ali Poyrazoğlu internet üzerinden, Cemal Hünal, Kamuran Akkor, Kemal Başar, Kaan Erkam da bizzat orada bulunarak destek oldu. 

Onur Şenay 31 Aralık'ta hizmete açılan tiyatronet.com hakkında açıklamalar yaptı: 

"Artık seyirciler tiyatroyla daha çabuk birleşecek. Biliyoruz ülkemiz çok büyük, her yerde tiyatrolarımız olsa da oyunlarımızı istediğimiz şekilde ulaştıramıyoruz. "Tiyatronet" sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun, oyunlarımızla daha rahat bir araya geleceksiniz. Tiyatro, daha çok sahnede keyif veren bir şey ama biz oynadığımızda varız, oynamadığımızda yokuz. Bu platform sayesinde her zaman sahnelerde olma fırsatı yakalayacağız."

Tiyatronet.com sitesinden tiyatro oyunlarını izlemek için tıklayın.