Atsız Karaduman Akın Kurt'a Sosyal Medyadan Tepki Gösterdi

 


Devlet Tiyatroları sanatçılarından Atsız Karaduman kısa bir süre önce vefat eden dekoratör Ali Cem Köroğlu'nun kızkardeşinin cenazesinde Devlet Tiyatroları Genel Müdürü'nün oğlu Akın Kurt'a tepki gösterdi. 

Bir süre önce İzmir Devlet Tiyatrosu'nda tek kişilik oyunun provaları ve prömiyerinde bütün ekibin Covid-19 olmasıyla sonuçlanan olaylar zinciri sonrasında usta dekoratör Ali Cem Köroğlu vefat etmişti. Köroğlu'nun vefatından kısa bir süre sonra kızkardeşi Ayşe Köroğlu Covid-19'a yakalandı ve vefat etti.

Devlet Tiyatroları sanatçısı Atsız Karaduman Ayşe Köroğlu'nun cenazesinden sonra sosyal medya hesabından #alicemköroğluiçinadalet hashtagiyle Akın Kurt'a bir tepki mesajı yolladı:

"Bana bak aslan parçası hayatının belki de en büyük yanlışını yaptın. Belli ki oyunculukla ilgili başarı hırsın ve babandan dolayı konumun başını döndürmüş. Baban ya da annen seni uyarmasalar bile; senin, babanın korona olduğunu öğrendiğin gün gidip test yaptırman ve temaslı olduğunu İzmir Müdürlüğü'ne haber verip provalara devam edemeyeceğini, karantinaya girmek zorunda olduğunu bildirmen gerekirdi çünkü insan HAYATI bir oyundan, bir rolden, bir sanatsal başarıdan daha önemlidir.

Şimdi vicdanını rahatlatmak için beyhude yere uğraş verme, Leydi Macbeth'in "çık melun leke" tiradını tekrar tekrar oku. Babanın kusuru, hatası, ihmali soruşturuluyor. Soruşturma babanı ilgilendirir. Sonucunu hep beraber DEĞERLENDİRECEĞİZ. Bak aslan parçası meslek hayatının başındasın. Babanın ve İzmir müdürünün sana sağladığı KONFOR ve İMTİYAZLAR bir yerde BİTECEK. Aramıza döndüğünde daha fazla seni utandıracak girişimlerde bulunmamanı sana tavsiye ederim. Kusurunun olduğu bir olayın üstüne bir de ihbarcılık yapmanın sana da geleceğine de bir faydası olmaz. Benden söylemesi.

BİRAZ EVVEL AYŞE'Yİ DEFNETTİK. BAŞIMIZ SAĞOLSUN."


Kaynak: tiyatrodergisi.com.tr