Ali Cem Köroğlu Coronavirüs Yüzünden Vefat Etti


Devlet Tiyatrolarının önemli dekoratörlerinden Ali Cem Köroğlu Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. 

İzmir Devlet Tiyatrosu'nda provası devam eden bir oyunda bütün ekiple birlikte çalışan Ali Cem Köroğlu ekiptekilerden aldığı Covid-19 virüsüyle hastalandı. Hastaneye kaldırılan Ali Cem Köroğlu bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ali Cem Köroğlu'nun vefatının ardından sosyal medyada Devlet Tiyatrolarının ısrarla açık tutulması tartışılmaya başlandı. Sıkı önlemlerin ve yasakların tekrar gündeme alındığı böyle bir dönemde Devlet Tiyatrolarının ısrarla provalara devam etmesi, sanatçıların ve çalışanların kalabalık gruplar halinde biraraya gelmesi Devlet Tiyatrolarının bir zaafı olarak konuşulmaya başladı.

İzmir Devlet Tiyatrosu'nda 50 kişinin Covid-19 olduğu, bazı isimlerin hastalığı ağır belirtilerle geçirdiği de yapılan açıklamalarda görülüyor.

Konuyla ilgili olarak DETİS tarafından da açıklamalar yapıldı. Ali Cem Köroğlu ve Devlet Tiyatrosu çalışanlarının içinde bulunduğu tehlike konusunda acilen önlem alınması gerektiği bildirildi.

Devlet Tiyatrolarının göz göre göre oyun provalarına devam etmesi nedeniyle usta dekoratör Ali Cem Köroğlu'nun yitirilmesine sosyal medya tepkileri de devam ediyor.

Ali Cem Köroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz.