Şehir Tiyatroları Sanatçısı Arda Aydın'a Taciz Suçlaması


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Arda Aydın hakkında kadın oyunculara taciz suçlaması gündeme bomba gibi düştü. 

Nazife Aksoy Arda Aydın'ın provalarda kendisini dudaklarından zorla öptüğünü iddia etti. Oyuncu Bekir Aksoy ile evli ve bir çocuk sahibi  olan Nazife Aksoy Arda Aydın'a dava açtı.

Arda Aydın'ın 'Felatun Bey ve Rakım Efendi' oyunu provalarında Nazife Aksoy'u taciz ettiği ve bu sebeple Nazife Aksoy'un dava açtığı haber gündeme düştü. Asliye Ceza'da görülecek olan davada Arda Aydın için 30 yıl ceza istendiği belirtildi.

Tiyatro oyuncusu Mana Alkoy da Şehir Tiyatroları'nda 2012 yılında Arda Aydın tarafından elle taciz edildiğini ifade ederek Nazife Aksoy'a destek verdi.

Devam eden davayla ilgili Arda Aydın bir açıklama yaptı. Arda Aydın 'Felatun Bey ve Rakım Efendi' oyunu provalarında disiplinsiz davranışları, provalara geç gelmesi nedeniyle kendisinin oyunda yardımcı yönetmen olması sıfatıyla kurumun ilgili mercilerine bildirmesi üzerine işten atılan Nazife Aksoy'un intikam almak için böyle bir yola başvurduğunu iddia etti.

Ayrıca Arda Aydın bir dönem Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği için isminin geçmesinden dolayı engellenmek adına böyle haberlerin çıkarıldığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın kürtçe tiyatro konusunda göz önünde olduğu bir dönemde taciz ve başka skandallarla hedef tahtasına konulması başka niyetlerin olduğunu da akıllara getiriyor.