Tiyatro Ak'la Kara Yeni Sezona Başlıyor: "Döktür Bi Şekspir"

Tiyatro Ak'la Kara yeni sezona yepyeni bir oyunla başlıyor. Pandemi ile birlikte Özel Tiyatroların çok zor durumda kaldığı, perdelerini açmakta zorlandığı dönemde Tiyatro Ak'la Kara yeni oyunu "Döktür Bi Şekspir" ile sezona merhaba diyor.

16 Ekim Cuma Günü Ak'la Kara Tiyatroda başlayacak oyunda rolleri Özdemir Çiftçioğlu, Fatih Gülnar ve Savaş Özdural paylaşıyor.

Covid-19 önlemleri kapsamında 160 kişilik salonda bırakılacak boşluklarla 100 kişi salona alınacak. 

Ak'la Tiyatro'nun kurucu ortaklarından Savaş Özdural yeni sezonla ilgili şu açıklamaları yaptı.

"Pandemi döneminde yaşanan tüm sıkıntılara rağmen şimdi yeni normalde hem bizim hem seyircilerimizin sağlığını düşünerek tüm tedbirleri alarak perde açıyoruz. 

Tüm koltuklarımız değişti, ikişer kişilik kanepelerde sadece kendi yakınınızla oturuyorsunuz ve 1 metre mesafeyle diğer seyircilerimizle hiçbir temasınız olmuyor artık. Salonumuz daha az seyircili fakat yeni normal anlamında maksimum güvenli bir konseptte. 

Tüm havalandırma sistemimiz değişti, son teknoloji temiz hava akışıyla seyircilerimize taptaze bir hava sunuyoruz. İçeride oyun boyunca sadece dışarıdan gelen temiz hava olacak. Salonumuz her gün oyundan önce ve sonra profesyonel bir sistemde dezenfekte ediliyor. 

Tüm ekibimizin rutin sağlık kontrolleri yapıldı. Fuayede alınan herşey tek kullanımlık ve gözünüzün gördüğü her yere sensörlü dezenfektan makineleri kondu. Sosyal mesafe uyarılarını da heryerde görebilecek ve duyabileceksiniz. 

Biz elimizden gelen herşeyi yaptık. Seyircilerimiz de bizi özlediyse bekliyoruz."