Tatbikat Sahnesi'nden Online Prömiyer. "Fahrenheit 451"


Tatbikat Sahnesi kurucusu Erdal Beşikçioğlu pandemi döneminde tiyatro salonlarına ulaşmakta zorlanan seyircileri için online prömiyer dönemini başlatıyor. 

Erdal Beşikçioğlu'nun yönetmenliğini yaptığı ve başrolünü oynadığı "Fahrenheit 451" oyunu hem salonda hem de online bağlantı üzerinden internetten de seyredilebilecek. 

7 Ekim Çarşamba günü Büyükyalı Fişekhane'de prömiyeri yapılacak olan "Fahrenheit 451" oyununun biletleri Biletix üzerinden satılmaya başladı. Oyunu online seyretmek isteyenler için Biletix'in kurduğu "Seyretix" uygulaması üzerinden yayın yapılacak.

Oyun günü seyircinin salona gelişi, oyun öncesi hazırlıklar Youtube ve İnstagram üzerinden yayınlanarak online seyircinin de aynı havayı soluması sağlanacak. 

Erdal Beşikçioğlu konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Kalabalık ortamda olmak istemeyen insanların endişelerini bir parça giderebilmek için buna karar verdik. Dijital ortamda Türkiye'nin neresinde olursanız olun prömiyerimize salondaki seyircimiz gibi aynı heyecanla katılabilecek insanlar. Umarım 7 Ekim akşamı hem evlerinden hem de tiyatroya gelerek burada olacak seyircimiz aynı keyfi alacaktır."