Ekrem İmamoğlu'ndan Özel Tiyatrolara Müjde

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sezon açılışında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde 'Sen İstanbul'dan Daha Güzelsin' oyununu seyreden ve tiyatroyu yalnız bırakmayan Ekrem İmamoğlu, oyundan sonra özel tiyatroların sıkıntılarına çözüm olması için bütçe oluşturduklarını müjdeledi.

Ekrem İmamoğlu özel tiyatroların ayakta kalması için özel bir bütçe oluşturacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili şunları söyledi:

"Burası tarihi bir tiyatro. Ülkemizin sanat tarihi neredeyse bu sahnelerde yazılmış diyebiliriz. O bakımdan, bu sene Şehir Tiyatroları'nın ilk gecesinde bir arada olmak istedim. 

Aynı zamanda, özel tiyatrolarla dayanışma içerisinde bir süreci başlattıkları için arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bunu geliştirmemiz lazım, özel tiyatroların yaşaması lazım. Buna özel bütçe yapacağız. 

Hem sanatı, hem sanatçıyı, sahneleri, tiyatroları, diğer sanat dallarını da koruyarak, inşallah bu dönemi, sanat adına hasarsız atlatalım istiyoruz. 

Zira sanat yaşarsa, insan yaşadığının farkına varacaktır. Sanatı onun için yaşatmamız lazım, İnsanlarımızın mutlu olması için."