Beşiktaş Belediyesi'nden Özel Tiyatrolara Büyük Destek

 

Beşiktaş Belediyesi Ekim ayında yaptığı toplantıda aldığı kararla kültür sanat kurumlarına ve özel tiyatrolara %50 indirimli olarak salon tahsisi yapılacağını duyurdu. Bu karar Beşiktaş ilçesinde ve İstanbul genelinde pandemi nedeniyle salon bulmakta zorlanan özel tiyatrolar için büyük bir destek anlamına geliyor. 

İstanbul genelinde bütün ilçe belediyelerinin aynı desteği vermesi, özel tiyatroların ayakta kalmasını sağlayacak önemli bir adım olarak görülüyor. Salon tahsis ücretlerinin düşürülmesi, teknik destek sağlanması, belediyelerin özel tiyatrolara tanıtım ve reklam desteği verimesi şu anda özel tiyatroların en çok ihtiyaç duyduğu yardımlar arasında görülüyor. 

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuyla ilgili açıklama yaptı:

"Kültür Sanat kurumlarına, özel tiyatrolara pandemi desteği olarak %50 indirimli salon tahsisi maddemiz, önemli bir gündem olarak meclis toplantımızdan geçti. Kültür ve sanatın başkenti olarak bilinen Beşiktaş, bu çevrelerin en büyük destekçisi olmaya devam edecektir. 

Sanatçılarımız pandemi sürecinde çok büyük özveride bulunup, güçlükler içinde kaldılar. Sanatın ve sanatçının güçlenmesi için omuz vermeye devam edeceğiz."