KAVUK RASİM ÖZTEKİN'DEN ŞEVKET ÇORUH'A GEÇİYOR


Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun en önemli sembollerinden biri haline gelen Kavuk Rasim Öztekin'in açıklamasıyla Şevket Çoruh'a geçiyor.

Kavuk hakkında gerek sosyal medyada gerek camia içinde birçok polemik konusu olsa da geleneksel olarak kavuk devretme adeti devam ediyor.

Kel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin'den sonra kavuk son olarak Şevket Çoruh'a devrediliyor.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle tiyatro çalışmaları yapamayan Rasim Öztekin, Ferhan Şensoy'dan devraldığı Kavuk'u tiyatroda aktif olarak çalışan Şevket Çoruh'a devrettiğini söyledi:

"Projeyi, senaryosunu, çalışma koşullarını seçebildiğim, yorulduğumda dinlenebildiğim sinema ve dizi projelerinde yer alarak sanatın içinde bir şekilde var olarak moral buldum.

Büyük özverilerle 'Baba Sahne'yi kuran, zorlu koşullarda tiyatro yapmaya ve tiyatroyu yaşatmaya çalışan Şevket Çoruh'a Türk Tiyatrosu'na bugüne kadar yaptığı ve yapacağı katkılardan dolayı kavuğu devredeceğim. Tiyatroya gönül verenleri 20 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleştirilecek Kavuk Teslim Töreni'ne bekliyoruz."

Kararın ardından özellikle sosyal medyada konuyla ilgili tartışmalar başlasa da Şevket Çoruh yaptığı açıklamayla konuya son noktayı koydu.