BURSA'DA AÇIK HAVA TİYATRO ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR


Türkiye'nin kültür sanat etkinlikleri içinde önemli bir yeri olan Bursa 1 Temmuz'da tiyatroların açılması ile birlikte önemli etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu ve Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı ortak çalışmasıyla Bursa Kültürpark Açık Hava Sahnesi'nde 'Keşanlı Ali Destanı' ve 'Akide Şekeri' oyunları seyirciyle buluşacak. 
Haldun Taner'in ölümsüz eseri 'Keşanlı Ali Destanı' 18-19-20-21 Temmuz tarihlerinde sahnede olacak. 'Akide Şekeri' ise 23-24-25-26 Temmuz'da Kültürpark Açık Hava Sahnesi'ne konuk olacak. 

Pandemi ve yeni tiyatro sezonu hakkında açıklamalar yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş şunları söyledi:
"Pandemi sürecinde mahallelerde çeşitli etkinliklerle hemşerilerimizi sanatla buluşturduk. Haziran ayı itibariyle normalleşme sürecine girdik. Yunuseli Havalimanı ile Millet Bahçesi’nde açık hava sineması düzenliyoruz. Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunlar da devam ediyor. Yeni süreçte vatandaşlarımız kültür ve sanata doyacak. Pandemi sürecinde kontrollü bir şekilde etkinliklerimiz devam edecek. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek herkesi Açık Hava Tiyatrosu’na bekliyoruz."