BODRUM BELEDİYE TİYATROSU SEZONU AÇIYOR


Bodrum Belediye Tiyatrosu açık hava sahnesinde gösterilerine başlıyor. Oktay Arayıcı'nın "Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dünyası" oyunu ile 29 Ağustos Cumartesi akşamı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde olacak.

Oyunun yönetmenliğini Hüseyin Akşen yaparken Tarık Pabuççuoğlu, Mihriban Er, Erdal Cindoruk, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın, Barış Hayta rolleri paylaşıyorlar.

Bodrum Belediyesi Tiyatrosu ilk gösterilerinde sağlık çalışanlarına jest yaparak ücretsiz olarak izleyebilebilme imkanı sunuyor. 

Bodrum Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen konuyla ilgili açıklama yaptı:

"Bir tiyatrocunun sahnelerden uzak kalmasının ne demek olduğunu tahmin ederdik ama yaşamak farklı bir şeymiş. Teknolojiyi kullanarak çözümler üretmeye çalışsanız da, o sahne tozu olmadan, birebir seyirci ile göz göze gelmeden tiyatro olamayacağını bir kez daha yaşadık. Yaşanması gereken bu süreçte elbette en büyük sorumluluk, en zor görev, hayatını tehlikeye atmak pahasına korona virüs ve hastaların iyileşmesi için mücadele eden, sağlık alanındaki tüm personele aitti. Biz de o nedenle bu süreçteki ilk oyunumuzda tüm sağlık çalışanlarımızı konuk etmek istiyoruz. Güzel vakit geçireceklerine dair garanti veriyoruz."