TUNÇ SOYER KÜLTÜR SANAT ÜRETİCİLERİYLE BULUŞTU


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kültür sanat üreticileriyle bir araya gelerek onların önerilerini dinledi.

İzmir Kültür Sanat Buluşması'nda konuşan Soyer önemli açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı olduğu günden bu yana kültür sanatın önemini vurgulayan Soyer bazı açıklamalarda bulundu.
Tunç Soyer'in açıklamalarından bazı başlıklar:

"Kültür sanat bir toplumun, bir kentin ruhudur. Eğer o ruh canlı, diri tutulamıyorsa bu tür küresel krizlerin sonuçları çok ağır olur. Kentin geleceğine dair sürdürülebilir modeller ortaya koymalıyız."

"Heyecan verici bir buluşma. 13 Mayıs'ta yaptığımız toplantıda daha uzun ve derinlemesine değerlendirmeler yapmaya ihtiyaç olduğuna karar vermiştik. Bugün o nedenle buradayız. 

Kültür sanat bir toplumun, bir kentin ruhudur. Eğer o ruh canlı, diri tutulamıyorsa bu tür küresel krizlerin sonuçları çok ağır olur. Kentin geleceğine dair sürdürülebilir modeller ortaya koymalıyız."

"Bu kentte hem kültür sanat üretimi yapan insanların önünü açmak hem bu üretimi kentin kılcallarına, arka sokaklarına ulaştırmak hem de bu şehirdeki kültür sanat üretiminin kalitesini daha yukarı çekmek istiyoruz. Aslında bu üç başlıkta da size destek olmak istiyoruz."

"Kültür Zirvesi'ni bir kültür sanat fuarı olarak nitelendirebiliriz. Bu da İzmir'in tüm dünyanın kültür sanat üreticileri için bir buluşma platformu haline gelmesi anlamına geliyor. 2021'e kadar İzmir'de kültür sanat alanındaki modelimizi ve örgütlenmemizi ortaya koymalıyız. Bu başarı için kenetlenmeliyiz."

"1 Temmuz'dan itibaren 100 Roman gence profesyonel dans eğitimi vermeye başlıyoruz."

"Bugün birbirinden değerli fikirler ve çözümler ortaya atıldı. Bunları derleyip toparlayacağız ve Büyükşehir olarak ne yapacağımıza dair yol haritasıyla birlikte sizinle paylaşacağız. Aynı çatı altında aynı heyecanı ve aynı umudu taşıyoruz."