ESKİŞEHİR ŞEHİR TİYATROLARI PROVALARA BAŞLIYOR


Anadolu Ajansı'nın haberine göre Covid-19 salgını ile birlikte perdelerini kapatan bütün tiyatrolar gibi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları da kapanmıştı. Normale dönüş ile birlikte perdelerini açmaya hazırlanan Eskişehir Şehir Tiyatroları oyuncuları yeni oyunların hazırlıklarına başladı. 

Kurulduğu 2001 yılından beri hiç perdelerini kapatmayan Eskişehir Şehir Tiyatroları bugüne kadar 126 tiyatro oyununu binlerce defa sahnelemiş. 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Halkla İlişkiler Sorumlusu İlkay Altıntaş yeni sezon ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Eskişehir Şehir Tiyatroları çıkarttığı oyunularını çoğu zaman kendi kentine yetiştiremiyor. Bu sebeple de birçok şehirden 'Siz gelemiyorsanız biz geliriz' diyenler oluyor. Şehir dışından gelen çok fazla izleyicimiz var.

Virüs nedeniyle perdelerimiz kapalı. Seyirci ve oyuncunun bir araya geldiği yer tiyatro salonudur. İsteğimiz, bir an evvel bu hastalıktan kurtulmak ve seyircimizle buluşmak. Açık hava tiyatroları alternatifi sadece yaz dönemini kapsayabilir.

Bu geçici bir çözüm olur. Belediyemiz, yeni koşullarda seyirciyle nasıl buluşacağımızın formülleri üzerinde çalışıyor."