DENİZLİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TİYATRO TOPLULUĞU KURULDU


Denizli İl Müdürü Turhan Veli Akyol Denizlilere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün yoğun çalışmalar sonunda tiyatro topluluğunu kurduğunu duyurdu. 

İl Müdürü Turhan Veli Akyol konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı.

"Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatromuz; geleneksel Türk tiyatrosu, klasik tiyatro, çağdaş tiyatro ve çocuk tiyatrosundan en güzel örnekleri sahnelemeyi, bu sayede geleneksel Türk tiyatrosunu gençlerimize öğretmeyi ve bu kültürümüzün yeni nesillere aktarılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. 

Tiyatromuzda sahnelenecek olan oyunlarımızın Genel Sanat Yönetmenliğini ise, tiyatro ve sinema oyuncusu Fevzi Altunbulak yapacaktır.

Tiyatromuzda sahnelenecek oyunları yaz aylarında açık alanda sosyal mesafe koşuluna uymak şartıyla, kış aylarında ise varsa alınacak yeni tedbirler ışığında tiyatro salonlarında ulaşabildiğimiz her ilçeye, her yere ve her vatandaşımıza götürmek istiyoruz.
Bu kapsamda alanında uzmanlaşmış ve ülke çapında tanınmış sanatçılarla, sosyal medya üzerinden canlı ve interaktif yayınlar yapmaya önümüzdeki haftadan itibaren başlayacağız.

Tiyatro duyurularımızı ve canlı yayınlarımızı takip etmek isteyen vatandaşlarımız bizi Instagramda @denizlikulturturizm hesabına, Facebook’ta Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sayfasına ve Youtube’da Denizli Kültür Turizm kanalımıza abone olarak takip edebilirler."