2020 TONY ÖDÜLLERİ IRKÇILIĞA TEPKİ İÇİN İPTAL EDİLDİ


Covid-19 salgını nedeniyle  2020 Tony Ödülleri iptal edildi. Amerika Birleşik Devletleri'nde polisin ırkçı saldırısı yüzünden ölen Afro-Amerikalı George Floyd hayatını kaybetmişti. Bu ölüm nedeniyle ırkçılığa dikkat çekmek isteyen Tony Ödülleri jürisi ödül törenini tamamen iptal etti.
Konuyla ilgili Tony Ödülleri yetkilileri de bir açıklama yapıldı.

"George Floyd, Ahmaud Arbery, Tony McDade, Breonna Taylor’un anlamsız cinayetleri için hepimiz üzgün ve öfkeliyiz. Toplumumuza nüfuz etmeye devam eden ırkçılık ve adaletsizlikler yüzünden cesaretimizi kırıyor.

Nefreti, ırkçılığı, adaletsizliği ve bağnazlığı hoşgörmüyoruz. Siyah Amerikalılara karşı devam eden şiddet bağışlanamaz. 'Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Değerlidir)' hareketiyle dayanışma içindeyiz. 
Bu, ulusumuzun tarihinde önemli bir an ve şu anda önceliklerimiz dinlemek, anlamlı bir diyalog kurmak. Endüstrimizde ve ulusumuzda gerçek değişimi gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapma zamanı. 

Tiyatronun eğitme, ilham verme, empati geliştirme, kültürler arasında köprü kurma ve nihayetinde insanlık bayrağı altında birleşme gücüne sahip olduğuna gerçekten inanıyoruz. 
Broadway On Demand, sanat yoluyla dünyayı etkileme ve değiştirme gücümüz olduğunu kabul ediyor. Hedefimiz, az temsil edilen seslerin yükseltilebileceği bir platform oluşturmak. 

Bu nedenle sunduğumuz programların bu inançlara bağlı kalması ve içinde yaşadığımız dünyayı yansıtması büyük önem taşıyor."