Cüneyt İngiz - Tiyatro P.A.S.'tan 100. Yılına Özel "Kurtuluş Ben Serisi"Tiyatro P.A.S. yeni sezon oyunlarına 2020 yılının ilk ayında başlıyor. Geçen sezon "Günışığına Mektup" ve "Bankta İki Kişi" oyunlarıyla adından çok söz ettirerek Üstün Akmen Ödülleri'nde Teşvik Ödülü alan Tiyatro P.A.S. yeni sezonda Kurtuluş Savaşının kahramanlarını sahneye taşıyor. 

Kurtuluş Savaşının yüzüncü yılında savaş kahramanlarını anmak ve saygı duruşunda bulunmak için Ben Serisi başlatan Tiyatro P.A.S. ilk 3 oyunuyla sahneye çıkıyor. Kurtuluş Savaşı "Ben Serisi"nin en önemli özelliği 3 oyunun da aynı dönemin farklı açılarından anlatılması nedeniyle üslup birliği taşıyor olması.

Mehmet Dağıstanlı'nın detaylı araştırmalarıyla kaleme aldığı "Ben Kara Fatma" İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçılarından Özgür Kaymak yönetmenliğinde yine İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Sevtap Çapan'ın tek kişilik performansıyla sahneye taşınıyor. Yönetmen yardımcılığını ise Fulya Irmak Bilginer yapıyor.

Tiyatro P.A.S.'ın ikinci oyunu "Ben Kazım Karabekir" tiyatro oyuncusu Cüneyt İngiz tarafından kaleme alınmış. İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Caner Bilginer'in yönetmenliğini yaptığı "Ben Kazım Karabekir" yine Cüneyt İngiz'in bir saatlik performansıyla sahneye taşınıyor. 

Kurtuluş serisinin üçüncü oyunu günümüzde adından çok söz ettiren "Ben Hasan Tahsin" çalkantılı hayatıyla her zaman gündemde olan, özellikle son yıllarda haksız ve zalimce saldırılarda bulunulan Hasan Tahsin bu oyunla daha iyi anlaşılacak. Tiyatro oyuncusu Cüneyt İngiz "Ben Hasan Tahsin" oyununu çok önemli kaynakları inceleyerek hassasiyetle kaleme almış. Oyunun yönetmenliğini İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Caner Bilginer yapıyor. Tiyatro oyuncusu Murat Batıkan Avcı tek kişilik performansıyla Hasan Tahsin'e sahnede can veriyor.

Ülkemizin kurtuluşu ve Cumhuriyet için mücadele eden kahramanlarımıza bir saygı duruşu ve ders niteliğindeki bu oyunlar sezon sonuna kadar izlenebilir.

Ayrıntılı bilgi ve bilet için: Tiyatro P.A.S.