NEVRA SEREZLİ YILLAR SONRA YENİDEN TİYATRO SAHNESİNDE


Türk Tiyatrosu'nun en önemli isimlerinden biri olan Nevra Serezli  Tiyatrokare'nin yeni projesiyle tiyatro sahnelerine geri dönüyor. 

Yıllar önce Devekuşu Kabare ile akıllara kazınan Nevra Serezli  televizyon projelerinde yer alsa da yıllardır sahneye çıkmıyordu. Türk Tiyatrosuna önemli katkıları olan Nedim Saban usta sanatçıyı ikna ederek yeni oyunu "Ağaçlar Ayakta Ölür" kadrosuna dahil etti.

Nedim Saban'ın sosyal medya hesabından sürpriz olarak duyurduğu isim Nevra Serezli, Ocak ayından itibaren "Ağaçlar Ayakta Ölür" oyunuyla sahnede olacak.
Oyunun yönetmenliğini Nedim Saban yaparken, Nevra Serezli, Erhan Yazıcıoğlu, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Burcu Arslan, Mahir Akgündoğdu  rolleri paylaşıyorlar. 

Nedim Saban'ın oyun ile ilgili düşünceleri şöyle:


"Nedim Saban ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi: "Tiyatrokare'nin kuruluşunda beraber çalıştığımız büyük usta Macide Tanır'dan çok dinlemiştim Ağaçlar Ayakta Ölür'ü. Oynandığında uzun kuyruklar oluşmuş. Anılarını yazdığı Tiyatronun Cadısı kitabındaki anılarında da önemli yer tutar bu oyun. Nevra Hanım'a neredeyse 20 yıldır 20 farklı oyun yolladım, bu proje aklıma geldiği zaman siz oynarsanız, olay olur diye mesaj attım. Ertesi gün heyecanlı bir ses duydum! Bu rol benimdir dedi”

"Ağaçlar Ayakta Ölür" Tiyatrokare prodüksiyonuyla 3 Ocak 2020'de sahnede olacak. Oyunun biletleri ön satışa sunuldu.