İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE ŞEHİR TİYATROSU KAVGASI


Yerel seçimlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen Tunç Soyer kültür sanat alanında olumlu çalışmalara başladı. İlk olarak Kültür Danışmanı olarak Sunay Akın'ı atayan Tunç Soyer İzmir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın kurulması için talimat verdi.

Ne olduysa bu andan sonra oldu. Kurulacak olan İzmir Şehir Tiyatroları'na kendi kadrolarını yerleştirmek isteyen kişiler Kültür Daire Başkanı Funda Erkal Öztürk'ün görevden alınmasına sebep oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi içinde tam bir kaos oluşmasına sebep olan İzmir Şehir Tiyatrosu kadrosu daha kurulmadan Demokrat!! ve Medeni!! bazı tiyatro sanatçılarının kavgasına dönüştü. 

Konunun arapsaçına dönmesi ve henüz hiçbir gelişime olmaması nedeniyle Belediye bünyesinde tartışmalar sürüyor. Belediye birimi çalışanları bu makamda daha önce önemli başarılar Başkan Funda Erkal Öztürk'ün göreve dönmesini istiyor. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in en kısa sürede konuya açıklık getireceğine, çözüm için hızlı adımlar atacağına inanıyoruz.