EKMEK ARASI TİYATRO


Tiyatro hiçbir engel tanımaz. Hayatın her anında, her yer tiyatro sahnesi olabilir. Tiyatro ne bir mekana sığar ne de zihinlere. Bunun en iyi kanıtı Tokat'ta bir köfteciden gelen haberde saklı.

Tokat'ta bir tiyatro aşığı olan Kemal Atangür, babasından kalan köfteci dükkanının başına geçiyor. Baba mesleğini devam ettiren Kemal Atangür, içindeki tiyatro sevgisini bastıramıyor ve dükkanın üst katını yemek salonu olarak kullanırken alt katı da tiyatro salonu haline getiriyor.

Dükkanın adını "Hacivat Köftecisi" yapan Atangür, "Ekmek Arası Tiyatro" grubunu kurarak gelen müşterilerine tiyatro gösterileri sunuyor.

Alt katta kurduğu oda tiyatrosunun adı "Münir Özkul Sahnesi". Bu sahnede her cuma "Karagöz-Hacivat" gölge oyunu sergilerken, diğer günlerde de 8 kişilik ekibiyle oyunlar sahneliyor. 

22 senedir köfte ile sanatı birleştirerek bambaşka bir ortam yaratan Kemal Atangür dükkanına girenleri şaşırtıyor. 


"1998 yıllında babamın vefatından sonra lokantacılık mesleğini sürdürmek bana nasip oldu fakat ben tiyatroya meraklıydım. Tiyatroyu da icra etmek istiyordum. Lokantanın alt katına bir oda tiyatrosu yaptım. Salonumuz küçük de olsa doluyor. Onun dışında her cumartesi de oluşturduğum ekiple oyunlar oynuyoruz. Moliere'den, kendi yazdığım oyunlardan, Türk klasiklerinden oyunlar oynuyoruz. Tiyatro seyircisini, küçük de olsa devamlı olmak suretiyle oluşturduk. Herkes bu yaptığımız işten memnun."

Tokat'a yolunuz düşerse uğrayıp hem lezzetli köfteyi hem de sanat dolu bu ortamı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.