YENİ TİYATRO SEZONU İÇİN PROVADAKİ OYUNLAR...2019-2020 (YENİLENDİ)


Bir tiyatro sezonunu daha geride bırakmanın verdiği huzurla yaz aylarına girdik. Fakat tiyatro hiçbir zaman tatil yapmaz. Yeni oyunlar, yeni projeler, hazırlıklar hep devam eder. Yeni sezon için hazırlanan oyunların duyurularını bu başlık altında bulabilirsiniz.

Oyunlarını duyurmak isteyen ekipler tezatsanat@gmail.com adresimize mail yollayabilirler.


Ankara Devinim Tiyatrosu yeni sezona "Stefan Zweig'in Çöküşü" adlı oyunula hazırlanıyor. Oyunun yönetmenliğini Ahmet Yapar üstleniyor. Süleyman Kabaali, Nurcihan Ersoy ve Can Yılmaz rolleri paylaşıyor. 
--------------------------------------------------
Eskişehir Şehir Tiyatroları yeni sezonda sahneleyeceği "Vahşet Tanrısı" oyunu için provalara başladı. Oyunun yönetmenliğini Mert Kırlak yapıyor.
Eskişehir Şehir Tiyatroları'nın ikinci sürprizi ise Gogol'ün meşhur "Müfettiş" oyunu. Oyunun yönetmenliğini Murat Karasu üstleniyor. 
-------------------------------------------------
Müjdat Gezen Tiyatrosu yeni sezonda "Eğlence Dünyası" adlı müzikali sahneleyecek. İstanbul'un eğlence hayatı geçmişten bugüne ele alınacak. Ekim ayında TİM Maslak'ta sahnelenecek müzikalde Cüneyt Arkın, Behzat Uygur, Oya Başar gibi birbirinden ünlü isimler sahnede olacak. 
------------------------------------------------------------
Kadıköy Halk Tiyatrosu yeni sezon için Ali Yalçıner'in yazdığı ve yönettiği "Aman Ne Komik" oyununu hazırlıyor. Yeni sezon için provalar yoğun olarak devam ediyor. 

------------------------------------------


Tuva Sanat Akademi yeni sezonda Memet Baydur'un yazdığı, İhsan Ustaoğlu'nun yöneteceği "Yalancının Resmi" oyununa hazırlanıyor. Oyunda rolleri Evin Örnek ve İhsan Ustaoğlu paylaşıyor. Yeni sezon için merakla beklenen oyunlar arasında olacak.
------------------------


Yabancı Sahne, Ekim Sanat Oyuncuları ile birlikte yeni sezon için "Kral Übü" oyunu provalarına başladı. Ali Bircan Teke yönetmenliğinde sahnelecek oyun için çalışmalar devam ediyor.

--------------------------------------------------------
Tiyatro Pera yeni sezonda yeni oyunu "Barakalar ve Saraylar" için provalara başladı. "Barakalar ve Saraylar" yeni sezonda seyirci ile buluşacak.
-----------------------------------------------------------
Tiyatro Kalemi yeni sezon hazırlıklarına başladı. Yeni sezon için "Gettodakiler", "Karaktersizler" ve "Karan'ın Mektubu" oyunlarına çalışmaya başladılar. Tiyatro Kalemi'nin yeni sezonda oldukça yoğun bir oyun trafiği olacak gibi görünüyor.
-------------------------------------------------------
 Tatavla Sahne yeni sezon için çevre sorunları ve iklim krizini anlatan yeni oyunu "İnsan Çağı"nın provalarına başladı. 14 Eylül'de yapılacak oyunun prömiyeri için çalışmalar son hızla devam ediyor. Sahnelenecek oyunun detayları merak konusu.

----------------------------------------------------
Kadıköy Emek Sahnesi bu sezon Melih Cevdet Anday'ın romanından uyarlanan, Elif Sözer'in yönettiği "Gizli Emir" adlı oyunu hazırlıyor. 
------------------------------------------------
Kedi Sahne Sanatları yeni sezon için Güngör Dilmen'in "Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını" adlı oyunu hazırlıyor. Hakan Altıner'in yönetmenliğini yaptığı oyunda rolleri Neriman Uğur, Altan Gördüm, Burçin Bildik, Ayçe Abana, Damla Cercisoğlu, Sadi Özen, Erdoğan Soytürk, Hakan Çelik, Çimen Akgün, Sezgin Uzunbekiroğlu, Yunuscan Gündüz, Gökmen Kasabalı ve Tülin Pural paylaşıyor.
---------------------------------------------------------------

Tiyatro Keyfi yeni sezonda alkol zehirlenmesinden ölen Amy Winehouse'un hayatını "Bana Amy de" adıyla sahneye taşıyor. Oyunda Amy Winehouse'un 11 şarkısı da ter alıyor. Kosta Kortidis'in kaleme aldığı oyunda Amy Winehouse'u sahnede Ceylan Yılmaz, sevgilisini Savaş Başar canlandıracak. Oyunda Alkış Peker, Didem Karataş ve aynı zamanda oyunun müzik direktörü oan Nejat Dimli diğer rolleri paylaşıyorlar.
-----------------------------------------------------
Tezat Sanat geçen sezon "Anılarla Atatürk" oyunuyla çok ses getirdi. Yeni sezon için hazırlıklarına başlayan ekip, "57" adlı oyununun provalarına başladı. Tek kişilik oyunda Cüneyt İngiz oynayacak. Detayları merakla beklenen oyun yeni sezonda çok ses getirecek.
-----------------------------------------------------