İZMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ'NDE İŞLER KARIŞIYOR...


İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yaşanan taşınma sorunu bugün görevden alınan akademisyenler ile birlikte daha da karışık hale geldi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi binası için depreme dayanıksız olması ve deprem yönetmeliği gereği taşınma kararı alınmıştı.  Taşınılacak olan bina Güzel Sanatlar Fakültesi için yetersiz ve sıkıntılıydı. 

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde görevli bölüm başkanları ve öğrenciler bu duruma tepki göstermişti. Basında birçok köşe yazarının da değindiği taşınma konusunda ısrar devam ediyordu.

Bugün bölüm başkanı akademisyenler görevden alınınca konu daha da karmaşık bir hale geldi. 

Tiyatro Bölüm Başkanı Semih Çelenk, Resim Bölüm Başkanı Gülay Sağlam, Müzik Teknolojileri Anasanat Dalı Başkanı Cihan Işıkhan, Film Tasarım ve Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Dilek Tunalı, Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı Başkanı Aslıhan Ünlü haksız bir biçimde görevden alındılar.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Prof.Dr.Semih Çelenk şunları söyledi:

"Fakültemiz için, eğitim için, hukuk için verdiğimiz mücadelenin bir ödülü olacağını biliyorduk. az önce dekan vekili tarafından "görülen lüzum üzerine" sahne sanatları bölüm başkanlığı görevinden alındım. hukuksuz olduğunu söylememe gerek bile olmayan bu işlemle ilgili hukuki başvuru yarın yapılacaktır. ne diyeyim... hiç şaşırtmıyorlar.. İngilizlerin meşhur atasözüyle cevaplayayım: “All the babies look like each other, they in turn look like Winston Churchill”. Bütün çocuklar birbirine benzer. çünkü hepsi Winston Churchill'e benzer."