YENİ TİYATRO DERGİSİ ANADOLU ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI


Türkiye'nin aylık tiyatro dergisi "Yeni Tiyatro Dergisi" yedi yıldır "Emek ve Başarı Ödülleri" dağıtıyor. Sadece İstanbul'da değil, Anadolu ödülleriyle de adından söz ettiriyor.


Bu yıl da Anadolu Emek ve Başarı Ödülleri Türkiye'nin birçok noktasında tiyatro yapanlara ulaştırıldı.

Emek ve Başarı Ödülleri:

Prof.Dr.Özdemir Nutku Yapım Ödülü:
Kafatası / Antalya B.B. Şehir Tiyatrosu

Yönetmen Ödülü:
Murat Atak / Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım & Sırça Biblolar & Karmakarışık / Alanya Belediye Tiyatrosu

Haşmet Zeybek Yönetmen Ödülü:
İzel Seylani / Haka Manki & Ejderha Tepesi / Güney Mesarya Halk Tiyatrosu K.K.T.C.

Haldun Taner Yönetmen Ödülü:
Cemil Gündüz / Hisse-i Şayia / Ordu B.B. Karadeniz Tiyatrosu

Komedi Ödülü:
Hisse-i Şayia / Ordu B.B. Karadeniz Tiyatrosu

Müzikal Ödülü:
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım / Alanya Belediye Tiyatrosu

Geleneksel Türk Tiyatrosu Ödülü:
Fermanlı Deli Hazretleri / Bursa B.B. Şehir Tiyatrosu

Çocuk Oyunu Ödülü:
Ben Sinbad / Bursa B.B. Şehir Tiyatrosu

Tiyatro Ekibi Ödülü:
72.Koğuş / Şanlıurfa B.B.Şehir Tiyatrosu

Yeni Nesil Tiyatro Ekibi Ödülü:
Oblomovlaşma / Dank Laboratuvar Tiyatrosu - Bursa

Kadın Oyuncu Ödülü:
Sevinç Gediktaş / Yolcular / Adana Devlet Tiyatrosu

Erkek Oyuncu Ödülü:
Mustafa Kurt / Cimri / Ankara Devlet Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu Ödülü:
Mürüvvet Aydın / Hisse-i Şayia / Ordu B.B. Karadeniz Tiyatrosu

Komedi Erkek Oyuncu Ödülü:
Hasan Ocakoğlu / Komşu Köyün Delisi / Şanlıurfa B.B.Şehir Tiyatrosu

Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü:
Berfu Çiftçi / Bir Yunus Hikayesi Kumdan Şehir / Konya B.B. Şehir Tiyatrosu

Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü:
Burak Kaya / Sırça Biblolar / Alanya Belediye Tiyatrosu

Komedi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü:
Esra Tığlı Kutertan / Karmakarışık / Alanya Belediye Tiyatrosu

Komedi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü:
Ferhat Turgut / Komşu Köyün Delisi / Şanlıurfa B.B.Şehir Tiyatrosu

Prof. Dr. Hülya Nutku Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü:
Damla Ece Dereli / Ezilmiş Petunyalar Olayı / Ankara Devlet Tiyatrosu
Aynur Seren / Yedi Kocalı Hürmüz / Oyun İstasyonu - Kocaeli

Aydın Arıt Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü:
Fırat Onur Deniz / Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım & Sırça Biblolar / Alanya Belediye Tiyatrosu

Dekor Ödülü:
Çağatay Çiftçi / Asım - Bir Varoluş Mücadelesi / Konya B. B. Şehir Tiyatrosu

Emre Satı / Entrikalı Dolap Komedyası / Parkta Güzel Bir Gün / Diyarbakır Devlet Tiyatrosu

Kostüm Ödülü:
Funda Çebi / Karmakarışık / Alanya Belediye Tiyatrosu

Işık Tasarım Ödülü:
Zeynel Işık / Bir Yunus Hikâyesi - Kumdan Şehir / Konya B. B. Şehir Tiyatrosu

Mapping Uygulaması Ödülü:
Mustafa Uzman / Bir Yunus Hikâyesi - Kumdan Şehir / Konya B. B. Şehir Tiyatrosu

Hareket Düzeni Ödülü:
Haka Manki / Güney Mesarya Halk Tiyatrosu K.K.T.C.

Oyun Müziği Ödülü:
A. Murat Gedikli / Fermanlı Deli Hazretleri / Bursa B. B. Şehir Tiyatrosu

Can Atilla / Ah Tamarra / Van Devlet Tiyatrosu

Dramaturg Ödülü:
Seyfettin Erol / Bir Delinin Güncesi / Adana B.B. Şehir Tiyatrosu

Çocuk Oyunu Yazarı Ödülü:
Kurtuluş Bilgilioğlu / Mikrobik ile Gribik / Van Devlet Tiyatrosu

Ahmet Erinanç Türkçeye Katkı Ödülü:
N.Taner Büyükarman / Asım - Bir Varoluş Mücadelesi & Bir Yunus Hikâyesi - Kumdan Şehir / Konya B.B. Şehir Tiyatrosu

Performans Ödülü:
Mehmet Özgür / Kafatası / Antalya B.B. Şehir Tiyatrosu

Yeni Tiyatro Dergisi Teşvik Ödülü:
Haka Manki & Ejderha Tepesi / Güney Mesarya Halk Tiyatrosu K.K.T.C.

Çocuk Tiyatrosuna Katkı Ödülü:
Güç Kimde? / BKSTV Mobil Çocuk Tiyatrosu - BURSA

Emek Ödülü:
İlker Edip / Beyarmudu Belediye Başkanı - K.K.T.C.
Çağatay Çiftçi / Konya B.B. Şehir Tiyatrosu
Hüseyin Çinal / Tiyatro Müdürü / Alanya Belediye Tiyatrosu
Emre Koyuncuoğlu
Ayla Mutlu / Adana Sanat Tiyatrosu
Kadir Yüksel / Kocaeli

Jüri Özel Ödülü:
Alternaif Tiyatro / Kocaeli
Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri

Sanata Katkı Ödülü:
Utku Çorbacı / Lüleburgaz Belediyesi

Jüri Özel Ödülü (Yönetmen):
Melih Öztürk / Keşanlı Ali Destanı / Mersin D.O.B.

Jüri Özel Ödülü (Yönetmen ve Dramaturgi):
Sabri Şenol / Kırmızı Siyah Cahil / Van Mephisto Tiyatro

Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü:
Bahar Çelik – Kırmızı Siyah Cahil / Van Mephisto Tiyatro

Prof. Dr. İbrahim Armağan Emek Ödülü:
Prof. Dr. Semih Çelenk / Balıklıova Köy Tiyatrosu - İzmir

Emek Ödülü:
Önder Bargıç / İzmir