İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE KÜLTÜR SKANDALI


Belediye seçimlerinin tekrar edilmesi skandalının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihale skandalları da bitmek tükenmek bilmiyor. Birçok dernek ve vakıfa ödenekler aktarıldığı iddia edilen Büyükşehir Belediyesi'nde bu sefer de Kültür Müdürlüğü ihale skandalları ortaya atıldı.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in köşesinde yazdıkları yenilir yutulur cinsten değil. İşte o açıklamalardan kesitler;

"....İBB İhalelerini incelerken bir ihale dikkatimi çekti.İBB Kültürel Etkinlikler Şube Müdürlüğü (2016/459755 ihale numarası ile) "Basın Tanıtım Duyuru Hizmeti" adı altında ihaleye çıkmış ve ihaleyi Kültür A.Ş. almış.
Peki, tutar ne kadar?  275 Milyon TL!....."

"İş tanımı "2017 Yılı İçinde Muhtelif Kültürel Etkinlikler, Muhtelif Organizasyonlar, Tanıtım Ve Duyuru Hizmetleri Ve Baskılı Materyallerin Temini Hizmet Alımı İşi"
"Şartname içerisinde tiyatro gösterileri var. İstenilen isimler tek tek yazılmış; Baraka Sahne, Bosphorus Karagöz Tiyatrosu, Çizgi Kukla Tiyatrosu, Erguvan Çocuk Tiyatrosu, Ortadirek Tiyatrosu, Seyyah Oyuncuları, Tiyatro Basamak, Tiyatro Karınca, Tiyatro Düş'üm, Tuzla Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Seba, Gezgin Sanat, Mehmet Özden Kukla Tiyatrosu, Oyuncu Kuklalar, Mavi Kumpanya gibi bir çok tiyatro ismi var toplamda ise 1150 adet oyun sergilenmesi isteniliyor."
"Peki ya konser vermesi istenilen sanatçılar?
Gökhan Tepe, Hilal Özdemir, Mahmut Tuncer, Müşerref Akay, Zerrin Özer, Burhan Çaçan, Murat Kekilli, Gülşen Kutlu, Hüner Coşkuner, Doğuş, Yeşim Salkım, Alişan, Muazzez Ersoy, Emel Sayın, Emel Müftüoğlu, Hakan Peker, Nükhet Duru, Yavuz Bingöl, Fettah Can, Funda Arar, Ferman Akgün, Gülben Ergen, Baha, Cengiz Kurtoğlu, Mustafa Keser, Uğur Işılak, Esat Kabaklı, Niran Ünsal, Resul Dindar, İpek Acar gibi isimlerin başı çektiği inanılmaz uzun bir liste…"

Şimdi neden "Herşey Çok Güzel Olacak" diyemediklerini anladık mı?