8.BİLKENT ULUSLARARASI TİYATRO GÜNLERİ


Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan "Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri" 23 Haziran ile 28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Konuyla ilgili olarak Bilkent Üniversitesi kamuoyuna bir duyuru yayınladı.

İşte detaylar:

"Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü olarak 23 – 28 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 8. Bilkent Uluslararası Tiyatro Günleri’ne ev sahipliği yapacak olmaktan gururluyuz.


2019 Bilkent 8. Uluslararası Tiyatro Günleri davetli okul ve toplulukların gösterileri, atölye çalışmaları ve forumlar gibi aktivitelerle geleceğin tiyatrocularını bu yıl da bir araya getirmeyi amaçlıyor. İlk kez 2011 yılında düzenlenen festivalimizde bugüne kadar pek çok yerli ve yabancı tiyatro bölümünü ağırladık. Festivalimizde, Türkiye’nin tüm tiyatro bölümleri ve konservatuarlardan öğrencilerinin son dönem projelerini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü sahnelerimizde paylaşmayı hedefliyoruz.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz festivallerin bu etkinliğin bir parçası olan herkes için oldukça geliştirici ve faydalı olduğu kanaatindeyiz.

Festivalimiz ayni zamanda uluslararası niteliğiyle dünya tiyatro öğrencileri için de bir buluşma noktası olma gayesini sürdürüyor. Bu yıl festivalimizde yine Türkiye’nin tüm üniversite bölüm ve konservatuarlarının yanı sıra dünya tiyatro bölümlerinden de öğrencileri Bilkent Tiyatro Bölümü çatısı altında buluşturmayı hedefliyoruz. Daha önceki uluslararası misafirlerimiz arasında Çin, Kolombiya, İran, İsrail ve Makedonya’dan katılan üniversiteler yer almıştı. Bu yılki uluslararası katılımcılar arasında ise Çin, Kore ve ABD’den katılacak olan üniversiteler bulunuyor.

Festivalimiz tiyatroya duyduğumuz evrensel tutkuyu kutlamayı ve deneyimlerimizi tek bir sanat ailesi olarak paylaşmayı amaçlamaktadır. Bir ömür boyu sürecek işbirlikleri ve dostlukları teşvik etmeyi umuyoruz.

Başvurunuzu almak için sabırsızlanıyor ve sizi de bu yılki festivalimizde aramızda görmeyi umuyoruz."

Festival Programı: