ANKARA'DA 1.İSTANBUL OYUNLARI FESTİVALİ


Ankara'da Tatbikat Sahnesi kurucusu ve usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu sanata ve tiyatroya değer katan Ankara seyircisini İstanbul'daki seçkin tiyatro oyunlarıyla buluşturacak. 

19-27 Mayıs tarihleri arasında "İstanbul Oyunları Festivali" adıyla Ankara'da yapılacak olan festivale İstanbul'dan ses getiren yapımlar katılacak. Oyunlar festival boyunca Tatbikat Sahnesi'nde seyredilebilecek. Erdal Beşikçioğlu festival ile ilgili şunları söyledi:

"Ankara seyircisi özeldir. Çünkü köklü bir tiyatro kültürüne sahiptir. O nedenle İstanbul’dan veya başka illerden gelen tiyatro ekipleri bu seyirciyle buluşmayı önemser ve arzu eder. Ne var ki Ankara, özel tiyatrolar için salon fakiri bir kenttir. Devlet Tiyatroları, repertuvarlarının yoğunluğu nedeniyle sahnelerini paylaşamıyor. Gazi Üniversitesi’nin Meb Şura Salonu da bir alternatif olsa dahi, organizatörlerin kâr amacı sağlayacak oyunları tercih etmeleri sebebiyle, genç tiyatro ekipleri Ankara’daki bu değerli seyirciyle buluşamıyor. İşte bu amaçla; ‘I. İstanbul Oyunları Festivali’ İstanbul’un merak edilen genç tiyatrolarını Ankara seyircisiyle buluşturmayı hedeflemiştir.’’

Festival Programı:

19 Mayıs Pazar / Hipomani / Faydasız Sanatlar
20 Mayıs Pazartesi / Seni Seviyorum Türkiye / Bakırköy Bel. Tiy.
21 Mayıs Salı / Gülünç Karanlık / Bakırköy Bel. Tiy.
22 Mayıs Çarşamba / Yuva / B Planı
23 Mayıs Perşembe / Benimle Gelir Misin / B Planı&Toy
24 Mayıs Cuma / Eylül / Sıfır Pozitif
25 Mayıs Cumartesi / Julie / Ba Tiyatro
26 Mayıs Pazar / Nihayet Makamı / Altıdan Sonra Tiyatro&Kumbaracı50
27 Mayıs Pazartesi / Tesir / Siyah, Beyaz ve Renkli