TİYATRO LAVEAN "MASKELİLER" OYUNUYLA ANADOLU YAKASI'NDA
BASIN BÜLTENİMaskeliler, sezonun son oyunuyla Anadolu Yakasında!

Tiyatro Lavean’ın Maskeliler adlı oyunu Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde!

Tiyatro Lavean’ın 2018-2019 tiyatro sezonundaki oyunu “Maskeliler”, ülke çapında gerçekleştirdikleri gösterimlerin ardından 20 Nisan Cumartesi günü Anadolu Yakasındaki seyircisiyle sezonu kapatıyor.

Beyoğlu NoAct Sahne’de başladıkları 2018 – 2019 sezonunda İstanbul’da birçok sahnede yoğun ilgiyle karşılanan Maskeliler, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde oynayacakları oyunla sezonu kapatıyor.

“Filistin’de yaşamına devam eden bir ailede, en büyük ağabey Davut, aileyi besleyebilmek için Tel-Aviv’de İsraillilerin yanında bulaşıkçı olarak çalışmaktadır; ortanca kardeş Naim, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesidir, en küçük kardeş Halit ise evde kalıp İsrail kurşunuyla kötürüm olan kardeşleri Nazif’e bakmaktadır. Davut, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesi Naim tarafından ajanlıkla suçlanır. Üç kardeş bu sorunu çözmek için bir araya gelirler.

Ailen için hayatını feda etmek mi, yoksa vatanını kurtarmak mı?

Hayallerin mi, yoksa toplumsal ideoloji mi?

Oyun; savaşın kardeşlik bağlarını bile koparan ezici baskısını bir insan kasabında, üç kardeş üzerinden anlatmaktadır.”

Oyunun dekor ve kostüm tasarımında Hacer Duran, ışık tasarımında Zabit Erol, müziklerde ise Mert Öztürk yer alıyor. Oyunun rejisörlüğünü Berat Beyoğlu üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise; Kaan Akbulut, Yusuf Mahmut Çitil, Muhammed Gür ve Berat Beyoğlu yer alıyor.
Maskeliler, 20 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde 2018 – 2019 sezonunu kapatıyor.

Oyunlarımızla ilgili daha detaylı bilgi istediğiniz takdirde 0 535 109 16 33 numaralı telefondan ya da laveantiyatro@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.