NATİONAL THEATRE'DA BU SEZON NELER VAR


National Theatre İngiltere'nin en ünlü ve bilinen tiyatrolarından biridir. Avrupa Tiyatrosu'na büyük katkıları olan National Theatre, yapımlarıyla da dikkat çekiyor.

Birbirimize Yeterince İşkence Yaptığımızda:
"Devam et o zaman: kapıları kilitle ve ne olduğunu gör. Bana ne kadar güce sahip olduğunu göster."

Samuel Richardson'un romanından uyarlanan oyunda altı karakter tehlikeli bir cinsel egemenlik ve direniş oyunu oynarlar.

Yapımcılığını Martin Crimp üstlenirken, yönetmen koltuğunda Katie Mitchell var. Cate Blanchett, sahneyi Stephen Dillane ile paylaşıyor.

Revü:
En İyi Müzikal Canladırma dalında Olivier Ödülü kazanan kapalı gişe oyun Follies, 2019 yılında yeniden sahneye taşınıyor.

New York, 1971. Weismann Tiyatrosu sahnesinde bir parti yapılmaktadır. Bir sonraki gün ikonik bina yıkılacak. Son performanslarından 30 yıl sonra Follies kızları içki içmek, şarkı söylemek ve kendileri hakkında yalan söylemek için toplanırlar.

Tartüf: Taklitçi
Molière’in başyapıtının yepyeni bir versiyonu.

Orgon her şeye sahip olan adamdır. Para, güç, güzel bir ev ve aile. Ama son zamanlarda her şeyin amacını sorgulamaya başlar. Karşı konulmaz Tartuffe'ü görünüşte mükemmel evine davet ettiğinde, aldatma ve her şeyi tehdit eden baştan çıkarıcı bir kasırga ortaya çıkarır.

Orgon ile Tartuffe'ün büyüsü altında, ailesi bu karizmatik numarayı ortaya çıkarabilir mi? Tartuffe'ün vahşi iddiaları gerçek mi kurgu mu? Bu gizemli yabancı, göründüğü kötü bir adam olmayabilir.

En İyi Kızlar:
En iyi kızlar prestij pozisyonları için aranıyor. Başarıya istekli, kendi kendini motive eden işkolikler olmalı. Zaman harcamayanlar.

Marlene, En İyi Kızlar iş bulma kurumuna başkanlık yapan ilk kadındır. Ama orada durmayı planlamaz. 10 numaradaki Maggie ve ülkeyi tüketen iyimserlik ruhu ile Marlene, geleceğin onun gibi kadınlara ait olduğunu biliyor.

Güney Eyaleti:
Illinois’te, pedofili suçundan mahkum olan dört kişi, işledikleri suçların gölgesinde hayatlarını yaşadıkları bir grup evini paylaşıyor. Bir adam, çocukluğunu suistimal edenle yüzleşmek için ortaya çıkıyor - ama intikam almak istiyor mu?

Bu kışkırtıcı yeni oyun, şefkatimizin sınırlarını ve toplumun affedilmeyenin ötesinde birini gördüğünde ne olduğunu ortaya koyuyor.

İan McKellen Sahnede:
Ian McKellen'den bir mesaj:

80. yaş günümü, iyi tanıdığım, bilmediğim birkaç tiyatroya yeni bir tek kişilik gösteri turu ile kutluyorum. Gösteri Gandalf ile başlıyor ve muhtemelen sahnede benimle birlikte hareket etme daveti ile bitecek. Arada fıkralar ve oyunculuk olacak. Ocak ayında yerel sanat merkezinde başlıyorum ve Ağustos ayına kadar Orkney'de bitiyorum.