19.DİREKLERARASI SEYİRCİ ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI



Direklerarası Seyircileri "Halk Jürisi" üyelerinin her yıl belirlediği ödül kazananlar bu yıl da açıklandı. Ödül için başvuruda bulunan aday tiyatroların oyunlarını değerlendiren "Halk Jürisi" bu yıl izlediği oyunlar arasından değerlendirme yaparak kazanan tiyatroları açıkladı.

Kazananlara ödülleri Kadıköy Belediyesi'nin katkılarıyla 21 Nisan Pazar günü saat 20:30'da K.K.M.'de gerçekleştirilecek törenle verilecek.


KAZANANLAR:

İstanbul



Prodüksiyon Ödülleri

Craft Tiyatro / Fotoğraf 51 / Yönetmen: Çağ Çalışkur

Müzikal – Müzikli Oyun: İstanbul D.T. / Narnia Günlükleri / Yönetmen: Sabri Özmener

Tek Kişilik Prodüksiyon: Sıfır Pozitif / Eylül / Yönetmen: Uğur Kanbay

Sürekli Mükemmeliyet Ödülü: Müjdat Gezen

Yönetmen Ödülü: Emrah Eren / Meçhul Paşa / Tiyatroadam

Oyun Yazarı Ödülü: Berkay Ateş / Hakikat Elbet Bir Gün / D22

Yenilikçi Tiyatro Ödülü: TwoTwo Production / Red Speedo

Özgün Yeni Oyun Ödülü: Bülent Beyin Hikayesi / Tiyatro Bal Porsuğu

Tablo Oyun Ödülü: Kendi Gök Kubbemiz / İstanbul D.T.

Ensemble Ödülü: Krek / Dünyada Karşılaşmış Gibi

Komedi Ensemble Ödülü: Tiyatroadam / Teftişör

Performans Ödülleri

Erkek Oyuncu Ödülü: Berkay Ateş / Hakikat Elbet Bir Gün / D22

Kadın Oyuncu Ödülü: İmer Özgün / Senaryo, Siyah Beyaz ve Renkli

Küçük Salon Erkek Oyuncu Ödülü: Aras Aydın / Kalp / Craft Tiyatro

Küçük Salon Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit / Fotoğraf 51 / Craft Tiyatro

Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Gökhan Gürün / Dogville / Versus Tiyatro
Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Ceren Taşçı / Yalnızlar Kulübü / B Planı

Komedi Erkek Oyuncu Ödülü: Cem Davran / Üçü Bir Arada /İstanbul Halk Tiyatrosu

Komedi Kadın Oyuncu Ödülü: Melis Kaygılaroğlu / SUİT / Düğün Dündü Bugün Bugün / Jest Tiyatro

Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu: Fin Tiyatro / BU21 - HaHa Tiyatro / Ne Evet Ne Hayır

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Yalgın Yeter /  Hamlet / Tiyatro Karnaval

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Refiye Genç ve Sena Başdoğan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul D.T.

Tasarım Ödülleri

Sahne Tasarımı Ödülü: Cihan Aşar / Senaryo, Siyah Beyaz ve Renkli

Kostüm Tasarımı Ödülü: Dilek Kaplan / Bir Peri Masalı Radyum Kızları / İstanbul D.T.

Işık Tasarımı: Yakup Çartık, Meçhul Paşa, Tiyatroadam

Özgün Tiyatro Müziği: Burçak Çöllü, Nihayet Makamı, Altıdan Sonra Tiyatro

Koreografi: Utku Demirkaya, Empatopya, Mam’art Tiyatro

Sezonun Dikkat Çeken Oyunları: Jacques ile Efendisi / Rest Tiyatro - Radyatro Show / Tiyatro Ak’la Kara

Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü:

Yaratıcı Işık Tasarımı Ödülü: Aytekin Dağtekin / Hadi Sevişelim, / Tiyatro Teras

Çocuk Oyunları

Yapım Ödülü: Soğuktan Korkmayan Tek Kuş /  Tiyatro Gülgeç
Yapım Ödülü: Üreten Köy / Tiyatro Pan
Yapım Ödülü: Göçebe / Primat Atölye

Kurum Tiyatroları Ödülleri
1. Eyçenem Tiyatro Topluluğu / Kuşlar /  Erhan Çene ve Çağdaş Ekin Şişman

2. Netaş Tiyatro Topluluğu / Babil’e Bir Melek İniyor / Ergin Düzgün 

Farkındalık Yaratan Projeler: Ben Cuma,

Yurtdışı Tiyatro  Ödülleri

Almanya: Üç Kız Kardeşi Beklerken / Selin İşcan / Hayal Perdesi

Almanya: Disko 5 Nolu / Mirza Metin / Şermola Performans

İngiltere:

Oyun Yazarı: Loula Anagnostaki

Yönetmen: Barış Celiloğlu

Oyuncular: Dilek Yorulmaz ve Emre Gündoğdu,

Resmi Geçit / The Parade oyunu / Londra Theatre East N Bull - Nefes Productions